Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri irakian i mbrojtjes Sadun Dulaimi tha se forcat irakiane dhe amerikane që po luftojnë rreth qytetit të Tal Afarit, që nga e mërkura kanë vrarë 141 kryengritës dhe kanë arrestuar 197 persona.
Dulaimi u tha gazetarëve se 5 ushtarë irakianë janë varër dhe 3 janë plagosur në perleshjte , afër kufurit sirian
Dulaimi tha se pritet që operacioni për ta cliruar qytetin nga kryengritësit, të përfundojë brenda 3 ditësh.
XS
SM
MD
LG