Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice ka kërkuar nga Rusia, Kina dhe India, që të bashkohen në kërcënimin me sanksione të OKB-së ndaj Iranit, në mes të frikës se Irani mund të zvillojë armë bërthamore.
"Irani duhet të marrë mesazhin nga komuniteti ndërkombëtar, se ky është një mesazh unik, dhe me këtë unë nuk nënkuptoj vetëm treshen evropiane dhe SHBA-të , por edhe Rusinë, Kinën, India dhe të tjerët", tha Rice në Uashington.
XS
SM
MD
LG