Ndërlidhjet

NIKOZIA


Një aeroplan i vogël është rrëzuar afër bazës ajrore britanike në Qipro. Nuk ka njoftime të menjëhershme për pasojat. Dëshmitarët thonë se aeroplani gati sa nuk nuk ka qëlluar turmën në një kishë dhe kështjellën antike, para se të rrëzohej 5 kilometra larg bazës ajrore brtitanike në Akrotiri.
XS
SM
MD
LG