Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sekretari britanik i mbrojtjes John Reid gjatë qëndrimit në Kosovë ka thënë se ajo që ka ndodhur vitin e kaluar nuk guxon të përsëritet. Reid ka thënë se nuk ka nevojë të sillen trupa shtesë në Kosovë gjatë bisedimeve për statusin.
Reid ka takuar 200 trupat britanike, që janë pjesë e kontigjentit të KFOR-it si dhe shefin e UNMIK-ut Soren Jessen Petersen.
XS
SM
MD
LG