Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e re Shqipërisë e Sali Berishës është betuar sot, një ditë pasi kabineti dhe programi i tij u miratua nga parlamenti.
Presidenti Alfred Mojsiu tha në cermoninë e betimit se bërja e rotacionit politik në mënyrë të qetë dhe paqësore është një hap i madh përpara për Shqipërinë.
Mojsiu javën e kaluar shpalli zyrtarisht Sali Berishnë kryeministër, pasi ky i fundit fitoi zgjedhjet e 3 korikut.
XS
SM
MD
LG