Ndërlidhjet

TAL AFAR


Autoritetet e Irakut e kanë mbyllur kufirin me Sirinë për të penguar kalimin e kryengritësve në Irak.
Njoftimi u bë mbrëmë në mesin e ofenzivës së mijëra trupave irakiane dhe amerikane kundër kryengritësve në qytetin Tal Afar, afër kufirit me Sirinë.
XS
SM
MD
LG