Ndërlidhjet

BELFAST


Të paktën 12 oficerë policie dhe dy civilë janë lënduar në përleshjet me protestuesit në Belfast, kryeqytetin e Irlandës Veriore që qeveriset nga Britania.
Dhuna shpërtheu të shtunën pas një marshimi të protestantëve, të cilët i mbështesin lidhjet e Irlandës së Veriut me Britaninë e Madhe.
XS
SM
MD
LG