Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lidhjet e SHBA-ve me Kosovën, janë forcuar edhe më shumë me simpatinë dhe solidaritetin e shprehur nga qytetarët e Kosovës pas ngjarjeve të 11 shatorit në Nju Jork, ka thënë sonte Philip Goldberg, shef i zyrës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, në një koncert përkujtimor të organizuar nga Filharmonia dhe Opera e Kosovës, në 4 vjetorin e sulmeve terroriste mbi SHBA . Ai ka theksuar se në këtë mënyrë përkujtohen jo vetëm ata që pësuan në Nju Jork dhe Uashington por edhe ata në Madrid, Londër, Bali, Sharm el Sheik dhe në Afganistan e Irak, dhe ka nënvizuar se përkujtimet si ky në Prishtinë, janë dëshmi e vlerave të përbashkëta të njerëzimit në luftë kundër të keqes.
XS
SM
MD
LG