Ndërlidhjet

NJU ORLEANS


Ekipet e shpëtimit po gjejnë më pak trupa të vdekur në Nju Orleans, sesa numri prej 10 mijë personash që autoritetet dyshonin se janë të vdekur.
Zëvendësadmirali i bregdetit të Gjirit Thad Allen, që është përgjegjës për operacionet e shpëtimit, tha se ekipet e shpëtimit ende po kërkojnë të mbijetuarit dhe personat, që po refuzojnë t'i lëshojnë shtëpitë e tyre.
Pritet që më vonë presidenti Bush të vizitojë shtetin e Luizianës.
XS
SM
MD
LG