Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq, ka paralajmëruar se keqësimi i marrëdhënieve me Malin e Zi kërcënon që t'i ndajë këto dy republika.
Tadiq i ka thënë agjencisë së lajmeve Fonet news, ka thënë se raportet mes Serbisë dhe Malit të Zi po ecin në drejtim negativ.
"Kjo është e rrezikshme. Është rrugë e pakthim dhe askush nuk dëshiron, që kjo të ndodhë", ka thënë Tadiq.
XS
SM
MD
LG