Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar britanik dhe një amerikan janë vrarë në sulme të ndara në Irak.
Po sot mijëra ushtarë irakianë të mbështetur nga trupat amerikane kanë vazhduar ofensivën e tyre për të marrë kontrollin mbi qytetin Tal Afar në kufi me Sirinë.
Një grup i lidhur me Al Qaidën përmes një deklarate në internet ka kërcënuar se do të përdorë armë kimike kundër sic i ka quajtur okupatorëve dhe forcave irakiane nëse operacionet në Tal Afar nuk përfundojnë brenda 24 orësh. Megjithatë, nuk është konfirmuar vërtetësia e deklaratës.
XS
SM
MD
LG