Ndërlidhjet

NJU ORLEANS


Numri zyrtar i viktimave nga uragani Katrina i ka kaluar 400, nga të cilët 197 të vdekur në Nju Orleans dhe në pjesën tjetër të shtetit të Luizianës, derisa 211 viktima i përkasin shtetit të Missisipit.
Këto shifra u bënë të ditura, derisa presidenti Bush po zhvillonte të tretën vizitë në zonat e prekura. Kjo vizitë e tretë u zhvillua në 4 vjertorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG