Ndërlidhjet

BELFAST


Ka vazhduar nata e dytë e përleshjeve në Belfast të Irlandës së Veriut mes demonstruesve protestantë dhe policsë. Kjo e fundit është sulmuar pas kufizimeve që i ka vënë manifestuesve protestantë, që të mos kalonin në zonat me shumicë katolike.
Rreth 700 protestantë, që mbështesin sundimin britanik mbi Irlandën e Veriut i vunë flakën një numri automjetesh duke risjellë në sipërfaqje kujtimin e dhunës në vitet më të ashpra të konfliktit.
XS
SM
MD
LG