Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice,
ka thënë se Koreja Veriore mund të presë normalizim të lidhjeve me Shtetet e Bashkuara dhe mundësisht Japoninë, nëse heq dorë nga programi i saj bërthamor. Këto komente ajo i bëri për të përditshmen amerikane Nju Jork Times dhe vijnë në kohën kur në Pekin sot pritet të fillojnë bisedimet 6 palëshe për t'i dhënë fund programit bërthamor të Phenianit.
XS
SM
MD
LG