Ndërlidhjet

KANDAHAR


Dy ushtarë amerikanë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në jug të Afganistanit. Incidente janë raportuar dhe në pjesë të tjera të vendit, por raportohet vetëm për të plagosur. Sulme të ngjashme janë shtuar derisa Afgansitani përgatitet të shkojë në të parat zgjedhje parlamentare në vend për më shumë se 30 vjet.
XS
SM
MD
LG