Ndërlidhjet

MYNIH


Policia gjermane ka arrestuar një person që kërcënonte se do të hidhte në erë kullën olimpike të Mynihut. Rreth 160 njerëz u evakuuan nga kulla në fjalë dhe mjediset e tjera shplodhëse përreth, derisa personi në fjalë po kërcënonte në një nga restorantet e kompleksit.
Kulla olimpike e Mynihut është e lartë 290 metra dhe është një nga qendrat kryesore të qytetit.
XS
SM
MD
LG