Ndërlidhjet

BRUKSEL


Vendimi i i presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova për të shpallë përbërjen e ekipit kosovar në bisedimet për statusin, është përshëndetur nga zyrtarët e Bashkimit Evropian.
"Ky është një moment thelbësor për Kosovën dhe është mirë, që presidenti e merr udhëheqjen e përgatitjeve për negociatat mbi statusin dhe bën thirrje për unitet politik, ka thënë Kristina Gallak, zëdhënësja e shefit për Politikë të Jashtme dhe Siguri Javier Solana.
XS
SM
MD
LG