Ndërlidhjet

BAGDAD


Një sulmues vetërvasës ka shpërthyer veturën në mesin e një turme shiitësh në Bagdad, me c'rast ka vrarë mbi 100 persona dhe ka plagosur të paktën 150 të tjerë. Raportohet për të paktën 9 shpërthime tjera vetërasëse në Bagdad, por pasojat ende nuk dihen. Përmes një deklarate në internet Al Qaida ka marrë përgjegjësinë për sulme në mbarë Irakun, si shenjë hakmarrje ndaj sic thuhet miqve të vrarë nga forcat amerikane dhe irakiane në qytetin e Tal Afarit.
XS
SM
MD
LG