Ndërlidhjet

PEKIN


Zyrtarët amerikanë dhe koeranoveriorë janë munduar të ngushtojnë dallimet e tyre, përderisa delegatët e 6 vendeve kanë hyrë në ditën e dytë të bisedimeve për t'i dhënë fund programit bërthamor të Phenianit.
"Ne kemi ardhur këtu me idenë që të nisim nga aty ku kemi përfunduar sesionin e katërt, dhe ajo ku kemi mbetur ka qenë dëshira e anës amerikane që të bëjë modifikime të vogla në draftin e katërt dhe koreano verioret, që duan bëjnë modifikime të mëdha. Do ta shohim se ku jemi sot", tha kryenegociatori amerikan Christopher Hill.
XS
SM
MD
LG