Ndërlidhjet

BAGDAD


Al Qaida ka marrë përgjegjësinë për një valë sulmesh vetëvrasëse në tërë Bagdadin, që vranë të paktën 150 persona dhe plagosën mbi 500 të tjerë. Përmes një deklarate në internet, Al Qaida në Irak njoftoi se fushata e sulmeve është nisur në shenjë hakmarrjeje ndaj sic thuhet miqve të vrarë ditëve të fundit nga forcat amerikane dhe irakiane në qytetin e Tal Afarit.
Në veri të Bagdadit, sulmues në uniforma ushtarake kanë qëlluar për vdekje 17 persona të cilët i kishin sytë e mbyllur dhe duart e lidhura.
XS
SM
MD
LG