Ndërlidhjet

PRISHTINË


UNMIK-u ka thënë se përhkrah takimin e ministrit të Pushtetit Lokal Lutfi Haziri dhe homologut të tij nga Beogradi Zoran Loncar, që do të mbahet këtë të premte në Vjenë, e që temë kryesore diskutimi ka cështjen e decentralizimit. Zyrtarët e UNMIK-ut kanë thënë se cfarëdo lloj dialogu, i brendshëm apo mes Prishtinës e Beogradit, e ka përkrahjen e UNMIK-ut.
XS
SM
MD
LG