Ndërlidhjet

SHKUP


Maqedonia dhe vendet tjera te Ballkanit që dëshirojnë integrimin në BE duhet të mbesin të përkushtuar në reformat e kërkuara, ka thënë sot ministri britanik për Evropën Douglas Alexander, gjatë një vizite në Maqedoni.
"Jam i bindur se nëse Maqedonia vazhdon rrugën e reformave politike dhe ekonomike, do të na bashkohet shpejt në BE", ka thënë Alexander pas takimit me liderët maqedonas dhe shqiptarë.
XS
SM
MD
LG