Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Hagës është pajtuar, që rastet e gjeneralëve Rrahim Ademi dhe Mirko Norac t'i transferojë në Kroaci, për t'u gjykuar atje.
Ndërkohë, prokurorja Carla del Ponte ka thënë se pret nga Beogradi që në 5 vjetorin e rrëzimit të Millosheviqit nga pushteti, ta dorëzojë në Tribunal të akuzuarin Ratko Mlladiq.
XS
SM
MD
LG