Ndërlidhjet

BAGDAD


Një seri sulmesh ka goditur sot Bagdadin duke vrarë të paktën 23 irakianë, 15 nga ta policë.
Sulmi vjen një ditë pas një serie sulmesh, në të cilat u vranë më shumë se 150 persona dhe u plagosën qindra tjerë.
Përgjegjësinë për këto sulme e ka marrë Al Qaida në Irak.
XS
SM
MD
LG