Ndërlidhjet

PEKIN


Ndërmjetësuesit nga gjashtë vende kanë vazhduar përpjekjet e tyre, ndonëse pa rezultat për t'i dhënë fund programeve bërthamore të Koresë së Veriut.
Kreu i ekipit amerikan, Chris Hill ka bërë të ditur se Uashingtoni i ka ofruar Penjanit në shkëmbim të ndërprerjes së programeve, garanci për sigurinë, njohje diplomatike dhe një paketë ndihmash për energjinë si dhe qasje në institucionet financiare ndërkombëtare. Por Koreja e Veriut këmbëngul për një vazhdimësi të këtyre programeve qoftë dhe të reduktuara.
XS
SM
MD
LG