Ndërlidhjet

MOSKË


Ish kampinoni i botës në boks për peshat e rënda Mike Tyson ka mbërritur në Çeçeni për të hapur një turne boksi në kujtim të presidentit çeçen Ahmet Kadirov. Kadirov që ishte në kye të administratës pro ruse në Çeçeni u vra kohë më parë nga kryengritësit çeçenë.
Tyson njihet si një ndër figurat kundërthënëse të boksit, i përfshirë në skandale të ndryshme, përfshi dhe ngrënjen e veshit kundërshtarit.
XS
SM
MD
LG