Ndërlidhjet

NJU ORLEANS


Qendra tregtare e qytetit dhe pjesa historike e Nju orleansit e njohur si "Lagjjja franceze" do të rihapen gjatë fundjavës ka bërë të ditur kryebashkiaku i Nju Orleansit, Ray Nagin.
Ai ka theksuar se Nju Orleansi po rikthehet nga pikëpamja kulturore. Bizneset në këto zona do të lejohen të kthehen së shpejti.
Ndërkaq autoritetet kanë bërë të ditur se numri i viktimave nga uragani Katrina i ka kaluar 700.
XS
SM
MD
LG