Ndërlidhjet

NEW ORLEANS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush u zotua t'i rritë fondet federale për të rimëkëmbur zonat e goditura nga uragani Katrina.
"Nëpër gjithë zonën e goditur nga uragani, do të bëjmë gjithçka që nevoitet. Do të mbetemi atje aq sa duhet për t'u ndihmuar qytetarëve t'i rindërtojnë komunitetet dhe jetërat e tyre", tha presidenti Bush.
Ndërkohë, zyrtarët thanë se numri i të vdekurve nga uragani Katrina është rreth 800 veta.
XS
SM
MD
LG