Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, Xhorxh Bush ka marrë pjesë sot në ditën e lutjeve në dhe të përkujtimit për viktimat e uraganit Katrina. Duke folur gjatë kësaj ceremonie në Katedralën në Uashington, zoti Bush tha se viset e goditura duhet të rindërtohen me shumë kujdes. Mbrëmë vonë gjatë fjalimit të drejtëpërdrejtë televiziv presidenti Bush premtoi fonde të shtuara federale për rindërtim.
XS
SM
MD
LG