Ndërlidhjet

BERLIN


Në Gjermani edhe sot vazhdoi fushata për zgjedhjet e përgjithshme që mbahen këtë të diel. Kancelari Gerhard Schroeder dhe rivalja e tij Angela Merkel organizuan tubime në Berlin. Hulumtimet e opinionit të ditëve të fundit tregonin për zbutjen e epërsisë që kishte Angela Merkel nga Partia Unioni Demokrisitian. Megjithatë sipas të dhënave të sotme të gjashtë organizatave kryesore gjermane për hulumtimin e opinionit, mund të ndodhë që Angela Merkel, ti fitoj 51% të votave.
XS
SM
MD
LG