Ndërlidhjet

SHANLIURFA/TURQI


Dy policë e kanë humbur jetën dhe 4 të tjerë janë plagosur në një sulm që militantët e dyshuar kurdë e kryen dje ndaj stacionit të policisë në qytetin lindor Van.
Ngjarjet e dhunshme në Turqi janë shkallëzuar muajve të fundit pasi Partia Punëtore e Kurdistanit, e cila është e ndaluar, në qershor 2004 e pezulloi armëpushimin e njëanshëm 5-vjeçar.
XS
SM
MD
LG