Ndërlidhjet

NJU JORK


Kryeadministratori i Kosovës, Soren Jesen Petersen, i cili ndodhet për vizitë në Nju-Jork, fillon sot takimet me zyrtarë të lartë të OKB-së dhe do marrë pjesë në takimin e nesërm të Grupit të Kontaktit. Ai do të zhvillojë takime të ndara me shefat e diplomacive dhe përfaqësues të vendeve të rajonit, në lidhje me procesin e paralajmëruar të hapjes së diskutimeve për statusin e Kosovës. Jessen Petersen e përfundon turneun më 26 shtator.
XS
SM
MD
LG