Ndërlidhjet

STAMBOLL


Nga një shpërthim në një autobus në jug të Turqisë kanë humbur jetën dy persona dhe u plagosën 10 të tjerë. Turqia ka qenë cak i sulmeve me bomba gjatë viteve të fundit, të cilat kanë pasur si autor, rebelët kurdë, radikalët islamikë dhe militantët e ekstremit të majtë.
XS
SM
MD
LG