Ndërlidhjet

ZAGREB


Një shpërthim ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Ambasadën britanike në Kroaci. Shpërthimi ka qenë si rezultat i një pakoje të dyshimtë të dërguar me postë. Një person është lënduar lehtë, po nuk njoftohet për dëme të tjera. Presidenti kroat e quajti shpërthimin " akt terrorist" dhe ka kërkuar nga policia kapjen e autorëve.
XS
SM
MD
LG