Ndërlidhjet

NJU JORK


Kryeadministratori i Kosovës, Soren Jesen Petersen, i cili ndodhet për vizitë në Nju-Jork, ka filluar sot takimet me zyrtarë të lartë të OKB-së dhe do marrë pjesë në takimin e nesërm të Grupit të Kontaktit. Shefi i UNMIK-ut sot takohet me ambasadorin norvegjez Kai Eide, i cili është në fazën përfundimtare të hartimit të raportit të tij mbi gjendjen në Kosovë dhe përmbushjen e standardeve. Jessen Petersen e përfundon turneun më 26 shtator.
XS
SM
MD
LG