Ndërlidhjet

KABUL


Numërimi i votave po vazhdon në Afganistan pas zgjedhjeve të përgjithshme të së dielës ku mbi 6 milionë afganë votuan në të parat zgjedhje parlamentare në më shumë se 35 vjet.
Kutitë e votimit po vijnë në qendrat e grumbullimit me helikopterë, automjete, gomerë dhe deve. Në këto zgjedhje kanë votuar mbi 50 për qind e personave me të drejtë vote, krahasuar me 70% që ishte pjesëmarrja në zgjedhjet presidenciale të tetorit të kaluar.
XS
SM
MD
LG