Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ambasadori i Britanisë në Beograd dhe diplomatë të vendeve të tjera të Bashkimit Evropian, e filluan sot një vizitë dyditëshe në Kosovë. Pritet që delegacioni të takohet me zyrtarët më të lartë vendës dhe ndërkombëtarë në Kosovë. Kjo vizitë është inicuar nga Britania, që aktualisht kryeson Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG