Ndërlidhjet

ZAGREB


Policia kroate ka bërë të ditur se shpërthimi në ambasadën e Britanisë ishte shkaktuar nga punonjësi kroat në ambasadë, 28 vjeçari Damir Rovishan, i cili ishte arrestuar dhe kishte pranuar aktin e kryer. Ministri i brendshëm i Kroacisë, Ivica Kirin tha se "ky nuk ishte akt terrorist por akt individual nga qarqet kriminale".
XS
SM
MD
LG