Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një delegacion 21 anëtarësh i ambasadorëve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të akredituar në Beograd, e kanë filluar sot një vizitë dyditëshe në Kosovë. Sot ata kanë biseduar me zëvendësshefin e UNMIK-ut, Larry Rossin dhe me kryeministrin e Kosovës, Bajram Kosumi. Pas takimit, zoti Kosumi ka thënë se "zhillimit në Kosovë janë shumë pozitive". Nesër ky delegacion do të takohen me përfaqësues të KFOR-it, të Parlamentit të Kosovës, dhe me përfaqësues të partive opozitare dhe të serbëve.
XS
SM
MD
LG