Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një delegacion 21 anëtarësh që përbëhej nga ambasadorët e BE-së të akredituar në Beograd, dhe nga përfaqësuesit e zyrës së shefit për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Javier Solana, e ka përfunduar vizitën dyditëshe në Kosovë, pasi janë takuar me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci, me udhëheqës të opozitës dhe me përfaqësues të serbëve.
Dje, ambasadorët u takuan me kryeministrin Bajram Kosumi dhe zëvendësshefin e UNMIK-ut Larry Rossin, me ç'rast kanë kërkuar pragmatizëm dhe bashkëpunim.
XS
SM
MD
LG