Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri i Irakut Ibrahim al-Jaafari dhe sekretari britanik i Mbrojtjes John Reid sot diskutuan shkallëzimin e dhunës në jug të Irakut.
Vizita e Jaafarit në Londër realizohet dy ditë pas një vërsuljeje kontraverze të forcave britanike, që nxiti demonstrata të dhunshme në Basra.
Në incidentin, forcat britanike me autoblindë u vërsulën në stacionin e policisë në kërkim të dy ushtarëve britanikë, të arrestuar nga policia lokale.
XS
SM
MD
LG