Ndërlidhjet

KEY WEST/FLORIDË


Uragani Rita me shpejtësi prej 215 km/orë ka filluar tu afrohet brigjeve të Gjirit në Shtetet e Bashkuara.
Evakuimet e para janë urdhëruar në New Orleans, qytetin që pothuajse u shkatërrua muajin e kaluar nga uragani Katrina, si dhe në qytetin Galveston, në jug të Teksasit.
Dje rreth 130 mijë njerëz u evakuan nga pjesët veriore të Kubës, ku stuhia shkaktoi valë të mëdha që u përplasën në brigjet e ujdhesës.
XS
SM
MD
LG