Ndërlidhjet

PRISHTINË


Katër anëtarë të personelit të aeroportit ndërkombëtar në Prishtinë janë suspenduar sot nga puna, në pritje të një vendimi gjyqësor lidhur me dyshimet se janë të përfshirë në aktivitete korrupsioni.
Zëdhënësja e shtyllës së katërt të UNMIK-ut Mechtild Henneke, njoftoi se ata dyshohen se kanë përfituar para duke shfrytëzuar pronën e aeroportit, dhe kanë kryer vepër penale të shpërdorimit.
XS
SM
MD
LG