Ndërlidhjet

HOUSTON


Uragani Rita me shpejtësi prej 225 km/orë ka filluar t'u afrohet brigjeve të Gjirit në Shtetet e Bashkuara.
Sekretari për Sigurinë e Brendshme Michael Chertoff tha se stuhia do të ketë "ndikim të madh" përgjatë brigjeve të vendit.
Presidenti George Bush u bëri thirrje banorëve të qyteteve New Orleans, Galveston dhe Houston, të evakuohen para fundit të javës, kur stuhia pritet të arrijë në këto zona.
XS
SM
MD
LG