Ndërlidhjet

BERLIN


Partia Konservatore e Angela Merkel dhe ajo Socialdemokrate e kancelarit Gerhard Schroeder, sot do të takohen për të parën herë, që t'i zgjidhin dilemat që dolën nga rezultati i zgjedhjeve në Gjermani, ku partia e Merkelit fitoi vetëm 1% më shumë vota.
Si Merkel, ashtu dhe Schroeder ka kërkuar që të jetë kancelari i ri i vendit.
XS
SM
MD
LG