Ndërlidhjet

LAHORE/PAKISTAN


Të paktën 5 njerëz e kanë humbur jetën dhe rreth 20 janë plagosur nga dy shpërthime në qytetin Lahore të Pakistanit.
Ministri i Informatave Sheikh Rashid Ahmad i dënoi incidentet duke i quajtur "sulme teroriste", për të cilat i fajësoi "armiqtë e Pakistanit".
XS
SM
MD
LG