Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman, Grehard Schroeder dhe liderja opozitare Angela Merkel u takuan sot për të parën herë pas zgjedhjeve, që përfunduan me një epërsi tejet të vogël të demo-kristianëve të zonjës Merkel. Pas takimit ajo u deklaroi reporterëve se është arritur pajtueshmëri për vazhdimin e bisedimeve. Zonja Merkel tha se ende ka mospajtime lidhur me çështjen se kush e ka mandatin për ta krijuar qeverinë.
XS
SM
MD
LG