Ndërlidhjet

RIGË


Qeveria e Letonisë ka refuzuar kërkesën e Moskës për arrestimin dhe dorëzimin e biznesmenit Boris Berezovski. Një zëdhënës i Ministrisë së brendshme të Letonisë ka thënë se Rusia duhet të kërkoj nga Britania që ta dorëzoj zoti Berezovski pasi ai jeton atje dhe ka azil politik. Boris Berezovski është kritik i njohur i presidentit Vlladimir Putin dhe kërkohet në Rusi, i dyshuar për keqpërdorime të përmasave të gjëra.
XS
SM
MD
LG