Ndërlidhjet

VJENË


Bordi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore sot pritet t'i vazhdojë bisedimet për dyshimet e shprehura lidhur me programin bërthamor të Iranit.
Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kanë kërkuar që çështja e Iranit të dalë në Këshillin e Sigurimit për sanksione të mundshme ekonomike, pior Rusia, Kina dhe disa vende tjera i kanë pranuar argumentet e Teheranit se programi bërthamor është fokusuar vetëm në prodhimin e energjisë.
XS
SM
MD
LG