Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadic tha se shqiptarët kanë imponuar "llojin më të keq të tiranisë së shumicës" ndaj serbëve të Kosovës.
"Kompromisi për statusin e ardhshëm të Kosovës ishte thelbësor për stabilitetin në Ballkan" shkroi Tadic në Wall Street Journal. Ai tha se dështimi mund ta zhyste përsëri Evropën Juglindore në dhunën dhe jostabilitetin e para disa vitesh, mirëpo nuk tha se çfarë do të konsideronte dështim.
XS
SM
MD
LG